Offsetová hypotéka​​​​​​​


Offsetová hypotéka​​​​​​​

Offsetová neboli pružná hypotéka je vhodná zejména pro ty bonitní klienty, kteří si rádi svou finanční rezervu nechávají volně k dispozici, aby ji mohli kdykoliv využít například v případě nečekané životní situace nebo pro vhodnou investici.

Ilustrační obrázek

Tato pružná hypotéka se zápočtem naspořených prostředků ať už na spořicím nebo běžném účtu, Vám dává možnost ovlivnit i její náklady. Každý měsíc Vám banka spočítá úrok na hypotéce z rozdílu mezi zbývající nesplacenou jistinou úvěru a průměrným zůstatkem na běžném či speciálním spořicím účtu. Čím větší naspořený finanční zůstatek na účtu máte, tím nižší je pro Vás nejen efektivní úroková sazba u hypotéky, ale i měsíční splátka. Některé banky započítají vaše úspory maximálně do 20 % z nesplacené jistiny, zatímco jiné až do výše 100 %.

Nevýhodou této offsetové hypotéky je nulové úročení vašich úspor a jednoznačně vyšší úrok než je ostatními bankami obvykle nabízen v případě klasických hypotečních úvěrů.
​​​​​​​
​​​​​​​

Příklad:

Sjednáte si hypotéku na byt ve výši 1 600 000 Kč, přičemž hodnota bytu je 2 miliony korun (80 % LTV) a na účtu máte naspořeno 300 000 Kč.

Banka Vám nabídne výchozí úrokovou sazbu 2,97 % při fixaci 3 let a splatnosti 20 let. Splátka hypotéky činí 8 096 Kč. Náklady úvěru, RPSN u tohoto příkladu je 3,4 %.

Při započtení vaší naspořené částky 300 000 Kč za první 3 roky fixace, ušetříte na úrocích 26 384 korun. Za celkovou dobu splácení hypotečního úvěru (20 let) za předpokladu, že se naspořená částka nezmění, tato úspora vzroste na 168 039 Kč.

Sazba po započtení bonusu z úspor je u první fixace 2, 38 %.
​​​​​​​


V případě, že Vás tento finanční produkt zajímá, máte konkrétní dotazy, na které byste rádi znali odpověď nebo si jednoduše chcete offsetovou hypotéku sjednat, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře nebo se obraťte na našeho hypotečního specialistu.

Koupě investičního bytu na pronájem

Koupě investičního bytu na pronájem

Přemýšlíte o tom, jak zhodnotit své finance a vybudovat zajímavý pasivní příjem? Investice do koupě nemovitosti je atraktivní možností, jak zbohatnout. Protože jde o dlouhodobou investici v řádu st...

CENA A HODNOTA JSOU DVĚ ROZDÍLNÉ VĚCI

CENA A HODNOTA JSOU DVĚ ROZDÍLNÉ VĚCI

Pokud peníze leží schované doma, ztrácí hodnotu rovnou dvakrát. Znehodnocuje je inflace, ale i ušlý zisk. Investování není určeno pouze pro nejbohatší, svoji trošku tady může utrhnout každý. Pak na...

ODKRYTÍ ZÁHADY ZVANÉ HYPOTÉKA

ODKRYTÍ ZÁHADY ZVANÉ HYPOTÉKA

Hypotéka je jednou z řady možností, jak realizovat financování nákupu nemovitosti. Pokud se rozhodnete tento způsob využít, je dobré se připravit na veškeré záludnosti již předem.

REFINANCOVÁNÍ HYPOTÉKY

REFINANCOVÁNÍ HYPOTÉKY

Připravte se na veškeré záludnosti refinancování hypotéky již předem. O co tedy přesně poskytovatelům hypoték jde? To se dozvíte v tomto článku.

Chcete offsetovou hypotéku sjednat? Napište nám!

Ovládací prvek Obrázek
Ovládací prvek Obrázek
0návštěv za poslední měsíc