Nejlepší ochrana a péče na celém světě


Dobré cestovní pojištění pokryje nejen léčebné výlohy, ale také škody způsobené ztrátou zavazadel, zpožděním letu nebo odcizením. Chrání vás také v případě, kdy způsobíte škody jiným osobám Vy.

Pojištění na cesty se rozhodně nevyplatí podcenit. Ať už vás na dovolené nebo na cestách potká cokoliv, zdravotní péče bývá v zahraničí drahá, proto je sjednání cestovního pojištění před každou zahraniční cestou nutností. Minimálně v základní variantě.
​​​​​​​

Co ovlivní cenu pojištění?

1. Místo pobytu
Cílová destinace má zásadní vliv na cenu pojištění. Nejlevněji vychází cestování po Evropě. Pojistné na ostatních kontinentech bývá dražší. Nejvyšší částky si pojišťovny účtují při cestách do rizikových destinací s vyšší kriminalitou či špatnou bezpečnostní situací.

2. Rozsah krytých škod
Kromě léčebných výloh pokrývá cestovní pojištění i řadu dalších rizik – krádež majetku, způsobení škody jiným osobám, storno zájezdu nebo letu, ztrátu zavazadel nebo vykradení domácnosti v době vaší nepřítomnosti. Co se sportovních aktivit týče, rozlišují pojišťovny mezi rekreačním, zimním a rizikovým sportem. Pokud tedy plánujete například jízdu na lyžích mimo sjezdovku, anebo seskok padákem, je třeba počítat s vyšším pojistným.

3. Výše pojistných limitů

Ilustrační obrázek

Při výběru cestovního pojištění nepodceňujte výši pojistných limitů. Nejlevnější pojistky mívají příliš nízké krytí, které v případě potřeby nepokryje veškeré náklady na ošetření, pobyt v nemocnici či lékařský zákrok mimo ČR. Když si například na horách v Rakousku zraníte rameno a bude potřeba chirurgického zákroku, podle České asociace pojišťoven vyjdou léčebné výlohy na 168 000 Kč. Srdeční záchvat ve Francii s týdenním pobytem na JIP a repatriací dokonce na 570 000 Kč. Proto doporučujeme sjednat pojištění s minimálním pojistným limitem 1,5 - 2 miliony Kč.

4. Typ cesty
Jedete na dovolenou, služební cestu nebo vyjíždíte do zahraničí za prací? Při volbě pojištění je třeba vybrat typ cesty – turistickou, administrativní nebo manuální. V případě manuálních prací v zahraničí vyžadují pojišťovny vyšší limity plnění a větší rozsah krytých škod. Počítat tedy musíte s vyšší cenou pojištění.

Využijte možnosti sjednání pojištění on-line, které můžete uzavřít z pohodlí vašeho domova,
​​​​​​​dle vlastních potřeb a bez návštěvy pobočky.

Jestliže máte zájem o cestovní pojištění, doporučujeme Vám on-line sjednání pojištění od DIRECT pojišťovny, a.s.

Povinné informace o zprostředkovateli získáte zde.

Chcete se dozvědět více o rizicích pojistných smluv?
Stáhněte si náš e-book Pojištění

Ilustrační obrázek

E-book Pojištění

aneb Bezpečí nevzniká náhodou

Zjistit více
Ovládací prvek Obrázek
Ovládací prvek Obrázek
Ovládací prvek Obrázek
Ovládací prvek Obrázek
Ovládací prvek Obrázek
0návštěv za poslední měsíc