Hypotéka na výstavbu a rekonstrukci

Jistě jste zaznamenali, že se situace a podmínky na hypotečním trhu neustále mění. Základní podmínky určuje svými pokyny Česká národní banka. Každá banka pak má jinou metodiku, podle které vypočítává bonitu klienta, obvykle tedy při posuzování nevycházejí ze stejných pravidel. V praxi to znamená, že u jedné banky vám hypotéku poskytnou, u jiné už nikoli. Podle vaší situace vám pomůžeme vybrat tu, ve které na hypotéku dosáhnete. 

Ilustrační obrázek

Ať už máte v plánu stavět nový rodinný dům nebo rekonstruovat vaše současné bydlení a nemáte dostatek vlastních prostředků, je právě hypotéka tím ideálním řešením. Pro získání hypotečního úvěru na výstavbu s nízkou úrokovou sazbou byste měli mít alespoň část vlastních prostředků.

Z hypotéky na výstavbu nebo rekonstrukci můžete financovat:

  • výstavbu rodinného domu nebo rekreační nemovitosti,
  • rekonstrukci bytu, domu i rekreační nemovitosti.

Výstavbu i rekonstrukci můžete provést svépomocí nebo práce zadat stavební firmě. Většina bank již nevyžaduje dokládání faktur. Čerpat hypotéku lze do výše aktuální hodnoty dle znaleckého posudku, který vám vyhotoví odhadce banky.

Banka vám převede peníze na účet a po prostavění vyčerpané částky nemovitost navštíví odhadce, který potvrdí proinvestování částky do nemovitosti (potvrdí, zda se zvýšila její hodnota, a umožní vám další čerpání). V průběhu čerpání hypotéky splácíte bance pouze úroky z vyčerpané částky, jistinu hypotéky začnete splácet až po dočerpání celého úvěru. Čerpat můžete až 24 měsíců. Pokud jste již na výstavbu nebo rekonstrukci použili vlastní peníze, banky umožňují jejich zpětné proplácení.

Chcete se o financování nemovitostí dozvědět více?
Stáhněte si náš e-book Hypotéka

Ilustrační obrázek

E-book Hypotéka

aneb Co vám v bance neřeknou?

Zjistit více

V případě zájmu o hypotéku na výstavbu nebo rekonstrukci vyplňte kontaktní formulář.

Po odeslání formuláře obdržíte e-mail, po jehož potvrzení vás bude kontaktovat náš hypoteční specialista s nabídkou.

Zaujali jsme Vás? Napište nám!

0návštěv za poslední měsíc