Investiční stříbro​

Stříbro v nedávných letech zaznamenalo obrovský nárůst ceny. Není závislé na měnách podobně jako zlato. V dlouhodobém horizontu v sobě skrývá vysoký potenciál růstu v desítkách procent. Zajímavým faktem zůstává, že až 85 % produkce stříbra se používá právě v průmyslu a na investování tudíž zbývá pouze 15 %. Výsledkem je sice vyšší kolísavost ceny, ale taktéž vyšší zisky než je tomu u zlata.

Silver Bullion Bars and Price Chart royalty-free stock photo


Výhodou stříbra je fakt, že jeho cena je až 50 x nižší než cena zlata a zároveň je velmi likvidní, tudíž ho můžete prodat kdykoliv a kdekoliv.  Z dlouhodobého hlediska je však poměr mezi cenou zlata a stříbra 1:15, což činí velký prostor pro růst. Investovat do stříbra se ale vyplatí i tehdy, kdy nechcete či nemůžete investovat velké částky.


Důvody, proč investovat do fyzického stříbra


 • Bezpečná a vysoce likvidní investice

 • Nejvýkonnější komodita indexu Bloomberg
 • Nízké pořizovací náklady, oblíbené a stálé platidlo
 • V dobách růstu překonává zlato
 • Využití stříbra v průmyslu stále roste, vzrůst poptávky
 • Stoupá celosvětová poptávka, cena stříbra stabilně roste
 • Recyklace stříbra kvůli náročnosti klesají
 • Oproti zlatu je stříbro zdaněno 21 % DPH

Ačkoli leží stříbro dlouhodobě ve stínu zlata, pro investory se v dnešní době stává lákavou komoditou pro jeho vyšší potenciál.


​​​​​​​Faktorů, proč byste měli právě nyní investovat do stříbra, bychom mohli zmínit daleko více – obavy o budoucnost a stabilitu ekonomiky, kolísání měn i finančních trhů nebo třeba záporné úroky v ekonomice, které nedovolují běžným aktivům zhodnocovat.

Zkrátka a dobře, drahé kovy jsou velmi jednoduchým prostředkem pro diverzifikaci a ochranu portfolia každého investora. Stříbro je navíc nenahraditelnou surovinou, která získává na vzácnosti vzhledem k jejímu propastnému nedostatku.Forma investování do stříbra

Ilustrační obrázek


 1. Stříbrné mince – předmětem daně není jejich nominální hodnota
 2. Stříbrné slitky
 3. Stříbrné cihly

STŘÍBRO versus DPH

Stříbro podléhá základní 21 % sazbě DPH stejně tak jako ostatní kovy. Toto neplatí pouze v případě investičního zlata, které je ze zákona od DPH osvobozeno.

Pakliže budete nakupovat stříbro jako fyzická osoba – občan, pak je uváděná prodejní cena včetně 21 % DPH. Budete-li ale po čase investiční stříbro prodávat plátci DPH, dostanete cenu bez DPH.

V případě, že budete stříbro nakupovat jako firma nebo plátce DPH, tento kov si zahrnete do obchodního majetku a v nejbližším zdaňovacím období Vám bude účtované DPH od obchodníka vráceno. Při výkupu pak zboží vyfakturujete včetně DPH a tak o tuto částku nepřijdete.

Vzhledem ale k budoucímu zhodnocení stříbra v desítkách či snad i stovkách procent, lze tuto nevýhodu investice do fyzického stříbra akceptovat.


Zaujalo Vás investování do stříbra a máte o tuto komoditu zájem?

Vyplňte kontaktní formulář a my Vás co nejdříve zkontaktujeme.

Ovládací prvek Obrázek
Ovládací prvek Obrázek
Ovládací prvek Obrázek
0návštěv za poslední měsíc