Hypoteční specialista​​​​​​​


Hypotéka na míru

Ilustrační obrázek

Ještě před několika lety se museli žadatele při vyřizování obrnit trpělivostí. Vyřízení hypotečního úvěru trvalo i několik měsíců.

I když je dnes vše daleko jednodušší, s určitou administrativní náročností při žádosti o hypotéku musíte počítat. Pokud jste se rozhodli financovat ať už nákup nebo rekonstrukci hypotékou přijďte se k nám poradit. Využijte našich nadstandardních služeb a spousty bonusů čekajících právě na Vás.

 

Náš hypoteční specialista šetří Váš čas i peníze. Na jednom místě a bez potřeby obcházení finančních institucí, srovná aktuální nabídky všech bank a pomůže pro Vás vybrat tu nejvhodnější. Proč obcházet všechny banky a vyhodnocovat jednotlivé nabídky, když můžete mít s naším hypotečním specialistou všechny banky pohromadě.

Nejlepší dobou pro první setkání se specialistou je před podpisem jakékoli smlouvy.​​​​​


Spolupráce s hypotečním specialistou v 9 krocích

1.    Připraví Vám dle Vašich představ a požadavků hned několik propočtů hypotečních úvěrů, ze kterých společně vyberete tu nejvhodnější. Aby byla nabídka co nejpřesnější, musíme znát odpovědi na tyto otázky:

Ilustrační obrázek
 • jaká má být výše úvěru,
 • kolik budete do záměru vkládat vlastních zdrojů,
 • druh nemovitosti,
 • co se bude z hypotéky financovat
  • záměr - koupě, rekonstrukce, refinancování, majetkové vypořádání aj.,
 • výše vašich průměrných příjmů a výdajů
  • pokud jste OSVČ, doporučujeme vzít s sebou na první schůzku daňové přiznání za poslední kalendářní rok.

V návaznosti na tyto poskytnuté informace se dozvíte, jakou částku vám jsou schopny banky půjčit, kolik budete splácet i jaké budou celkové poplatky s vyřízením hypotečního úvěru.

2.    Jestliže jste společně s hypotečním specialistou vybrali a odsouhlasili ten nejvhodnější finanční ústav, ihned obdržíte potřebné formuláře, které k vyřízení hypotéky bude potřeba do banky odevzdat.

 • potvrzení o příjmech – na mzdové účtárně si necháte potvrdit příjmy. U podnikatelů se specialista zaměří především na daňové přiznání za poslední kalendářní rok a jeho optimalizaci.
 • smlouva – dle účelu úvěru bude potřeba doložit buďto kupní smlouvu, rozpočet na rekonstrukci nebo výstavbu, smlouvu o majetkovém vypořádání nebo v případě refinancování původní úvěrovou smlouvu – zde Vám specialista poradí, co budou v bance potřebat.

  3.    S výše uvedenými dokumenty v ruce společně sepíšeme žádost o hypotéku do konkrétně vybrané banky. Specialista ještě ověří správnost dokumentů a postará se o jejich předání bance.

  Ilustrační obrázek

  4.    Po přijetí žádosti se s bankou dohodnete na vypracování odhadu nemovitosti, která bude předmětem zástavy. S výběrem spolupracujících odhadců Vám rádi pomůžeme a seznámíme s tímto procesem. Odhadce následně provede prohlídku nemovitosti a vypracuje odhad, který odevzdá příslušné bance.​​​


  5.    Po předložení všech těchto dokumentů bance, nastává fáze schvalování vašeho úvěru. Pakliže je úvěr schválen, banka připraví úvěrové smlouvy a po pečlivém přečtení celé dokumentace přichází na řadu samotný podpis smluv. Podpis probíhá buďto v bance společně s naším hypotečním specialistou nebo u nás v kanceláři.  

  6.    Pokud jsou pro Vás důležité jistoty, nabídne Vám náš specialista vhodné životní pojištění i pojištění nemovitosti, které je často k zastavované nemovitosti vyžadováno z důvodu vinkulace ve prospěch banky. K tomuto Vám banka opětovně připraví formulář, který si necháte potvrdit pojišťovnou.

  APLU specialista Vám pomůže i s finančním plánem, který zohlední pravidelné splátky hypotéky i další výdaje. S promyšleným finančním plánem tak můžete zůstat klidní i v nepříznivé životní situaci.

  APLU specialista Vám pomůže i s finančním plánem, který zohlední pravidelné splátky hypotéky i další výdaje.


  7.    Současně s úvěrovou smlouvou podepíšete i zástavní smlouvy k zastavované nemovitosti. Při koupi je podepisuje prodávající jakožto stále vlastník tohoto majetku. V ostatních případech Vy, jako majitel nemovitosti. Prodávajícího budeme samozřejmě o této nutnosti informovat. Tyto podepsané zástavní smlouvy se následně vloží na katastr nemovitostí, kdy vám i v tomto bude hypoteční specialista nápomocen.

  8.    Na řadu přichází čerpání úvěru v bance. Přinesete-li do banky pojistku s vinkulací a potvrzený návrh na vklad zástavy z katastru nemovitostí (získáte na počkání), můžete dát příkaz k odeslání peněz.


  Ilustrační obrázek

  9.    Spolupráce s hypotečním specialistou přináší mnoho výhod.  Nejen, že Vám ušetří mnoho času s vyřizováním nutné administrativy, ale sleduje s vámi celý proces schvalování. Je pro Vás oporou při čerpání financí, poskytuje poradenství při splácení vaší hypotéky a dokáže vyjednat nestandardní požadavky v bance.

  Rovněž je připraven řešit nečekané situace a jeho znalostí můžete využít i v době změny fixace úrokové sazby, kdy je možné splatit část úvěru nebo dokonce za výhodných podmínek úvěr navýšit. Jednání o podmínkách pro další dobu splácení u stávající banky nebo vyřízení refinancování k jiné bance bez administrativní zátěže nejsou výjimkou.


  Čerpáním hypotéky ale naše služby nekončí. Pokud vás zajímají možnosti zajištění pasivních příjmů a finanční svobody, rádi vás budeme dále vzdělávat v oblasti investování do nemovitostí.

   Obrátit se můžete také na naše další specialisty

  Ilustrační obrázek

  Investiční specialista

  Investiční příležitosti pro Vás

  Zjistit více
  Ilustrační obrázek

  Realitní makléř

  Připraveným štěstí přeje

  Zjistit více


  Ilustrační obrázek

  Pojišťovací specialista

  Vsaďte na jistoty

  Zjistit více
  Ilustrační obrázek

  Homestaging specialista

  Nechte svou nemovitost zazářit

  Zjistit více
  Ilustrační obrázek

  Právní oddělení

  Maximální ochrana a bezpečí

  Zjistit více
  Ilustrační obrázek

  Stavební technik

  Inspekce nemovitostí

  Zjistit více
  Ilustrační obrázek

  Foto a video specialista

  Nepodceňujte kvalitu fotografie

  Zjistit více
  Ilustrační obrázek

  Specialista na nákup nemovitostí

  Neplaťte víc než musíte

  Zjistit více


  Zaujali jsme Vás? Napište nám! 
  Ovládací prvek Obrázek  0návštěv za poslední měsíc