Finanční svoboda​​​​​​​


Nechejte své peníze vydělávat

Unavuje vás nekonečný pracovní maraton? Trávíte spoustu hodin v práci, abyste zabezpečili svou rodinu, ale ve výsledku nemáte na své nejbližší čas?

Máte vysoké příjmy a možná už víte, že vám peníze samy o sobě štěstí nepřinesou. Dávají vám ale možnosti a více svobody. Dnes se vám pokusíme nastínit, jak se tvoří pasivní příjem, který může v budoucnu plně nahradit váš současný plat v zaměstnání. To pro vás bude znamenat jediné – svůj čas budete moci věnovat pouze tomu, na čem vám opravdu záleží.


Hledejte to nejlepší řešení


Ilustrační obrázek

Jsme lidé a máme sklony častěji poslechnout své emoce než rozum. Možná už se vám stalo, že vám váš finanční či pojišťovací poradce nabízel nejrůznější „výhodné investice”, životní pojistku s „jistým” zhodnocením úspor nebo třeba podílové fondy. Nakonec jste ale zjistili, že to nedává smysl.

Známe to všichni. Také jsme se v minulosti mnohokrát spálili a uvěřili slibům uhlazeného pána v obleku. I to byl jeden z důvodů, proč vznikla naše společnost. Chceme lidem pomáhat a proti nepoctivým „poradcům” bojovat. Řídíme se rozumem i zkušenostmi. Srovnáváme, analyzujeme a hledáme to nejlepší řešení. Totéž doporučujeme i vám.


Změňte myšlení

Pokud zítra ukončíte práci, jaké pasivní příjmy získáte z vašich investic? Umožní vám žít život, který opravdu chcete?

Generace našich rodičů věřila, že zbohatnou jen tak, že budou šetřit. Proto střádali korunu ke koruně. Při dnešní míře inflace a nízkých úrokových sazbách ale spořením nezbohatnete.

Neztrácejte čas přemýšlením, jak ušetřit nebo jak si ještě více zvýšit mzdu. Raději se zaměřte na to, jak více zhodnotit vaše finance a majetek, aby v budoucnu nahradily vaši mzdu. Nevsázejte vše na jednu kartu. Když ztratíte práci, budete mít v záloze své investice, které dále vydělávají. Pokud neinvestujete a přijdete o místo nebo onemocníte, vaše úspory se rychle vyčerpají.


Není dluh jako dluh

Když si půjčíte na dovolenou nebo dárky na vánoce, brzy zjistíte, jak draze vás půjčka vyšla. Přeplatíte desítky procent a zatížíte váš rodinný rozpočet. Pokud ale půjčku využijete pro nákup aktiv, které vám ponesou dlouhodobý zisk, hovoříme o investici.

Většina lidí by ale zaplatila úvěry a zbytek peněz utratila. Nic by se pro ně nezměnilo. Po zbytek života by museli každý den chodit do práce a žili dále pouze ze svého platu. Problém je ten, že roky chodíme do školy, ale nikdo nás neučí, jak zacházet s vydělanými penězi.

Pokud půjčku využijete pro nákup aktiv, které vám ponesou dlouhodobý zisk, hovoříme o investici.


Spolupracujte s odborníky

Ilustrační obrázek

Dobrý investiční poradce vám poradí, jak investovat, aniž byste museli obětovat své životní standardy. Vše začíná plánováním a dobře nastavenou strategií. Mnozí lidé si myslí, že například výběr a nákup investiční nemovitosti zvládnou sami. Nebo naletí realitní kanceláři či poradcům, které zajímá především tučná provize. Nakonec jim výnos sotva pokryje náklady. Profesionál vám poradí, jak si vaše nemovitost na sebe vydělá, aniž byste ji museli financovat z vaší mzdy a snižovat svůj životní standard. 


V APLU věříme, že nikdo není odborníkem na všechno. Proto se u nás každý specializuje pouze na jednu hlavní oblast a v té se neustále vzdělává.

Jsou bohatí opravdu bohatí? 

Dosáhnout měsíčního příjmu okolo 100 000,- Kč vyžaduje obvykle vysoké pracovní nasazení. 60 hodinový pracovní týden nebývá výjimkou. Čím vyšší je plat, tím více stoupají nároky. S tím souvisí také vyšší očekávání společnosti. Úspěšný život si žádá své – potřebujete ještě lepší bydlení, ještě dražší auto, vaše děti musí chodit do těch nejlepších škol. Nakonec se dostáváte do nekonečné finanční spirály – splácíte úvěry, nemáte peníze ani čas na vaši rodinu a koníčky. Paradoxně se někdy lidé s vysokými příjmy ocitají ve větších dluhových pastích než ti, kteří vydělávají méně.


Využijte peníze ve váš prospěch

Potkáváme se s klienty, kteří mají vyšší příjmy, ale neřeší, co bude za několik let. Neinvestují, neplánují a nenechávají své peníze pracovat pro sebe. Potom, co obětují 20 nebo 30 let svého života kariéře, zjišťují, že už je pozdě na to, aby využili svého vysokého platu. Začněte proto pracovat na vaší spokojené budoucnosti už dnes. Pokud chcete mít dost času i peněz, potřebujete lepší strategii než ostatní.


Začněte pracovat na vaší spokojené budoucnosti už dnes.

Zvyšování aktiv

Věříte, že když budete pracovat ještě více, dokážete zbohatnout? Vždyť den má pouze 24 hodin. Zatím co u zisků z investic neexistuje žádný strop, u vašeho příjmu ze zaměstnání jste limitování časem nebo i hodinovou mzdou.

Investice do nemovitostí nebo akcií nevyžaduje tolik času jako vaše zaměstnání a dokáže vám generovat zajímavé zisky. Pokud máte nadstandardní příjem, k bohatství máte otevřenou cestu. Stačí se chopit příležitostí a uvědomit si související rizika.


Neobětujte svůj životní styl

Kdybyste si mohli vybrat, jestli pojedete na vaši vysněnou dovolenou nebo raději vložíte peníze do investic, co byste zvolili? Většina lidí samozřejmě dovolenou. Věříme, že můžete mít obojí. Nemusíte se vzdávat svého životního standardu, stačí mít promyšlený plán a strategii. Tajemství spočívá v pochopení příležitostí a čísel. Delegujte práci i starosti

Co tedy pro vytvoření ziskového pasivního příjmu potřebujete? V první řadě znalosti, zkušenosti, čas a do posledního detailu promyšlenou strategii. Co když ale nic z toho nemáte? Důležité je si uvědomit, že nemusíte být ani odborníkem ani nemusíte obětovat váš volný čas.

Stačí se obklopit profesionály, kterým můžete důvěřovat a kteří dobře poradí. To je ta nejlepší investice, která vám pomůže ve vašich začátcích. Naučte se outsourcovat. Existují odborníci na fondy, kteří mají mnohem více informací o této oblasti než byste kdy sami mohli získat. Jsou také odborníci na nemovitosti, kteří ví, co, kdy a kde koupit. Jsou také daňoví poradci, kteří ručí za to, že vaše daňové přiznání bude bezchybné. Každý z nás je odborníkem na svůj obor, a to je dobře. Není v našich silách naučit se všemu.

Stačí se obklopit profesionály, kterým můžete důvěřovat a kteří dobře poradí. To je ta nejlepší investice, která vám pomůže ve vašich začátcích.


Dlouhodobá strategie

Pokud nevyhrajete jackpot nebo nezdědíte milionové dědictví, nezbohatnete přes noc. Potřebujete dlouhodobou strategii, která vám bude vydělávat v čase. Tou může být investice do nemovitostí, jejichž hodnota bude dalších 10, 20 nebo 30 let narůstat. Naše populace stále roste, a proto má dobře vybraná rezidenční nemovitost obrovský potenciál. Mít střechu nad hlavou a bydlet na příjemném místě je přirozenou lidskou potřebou. 


Ilustrační obrázek

Akcie, podnikání nebo investice do nemovitostí?


Neexistuje jen jedna správná cesta, jak zbohatnout. Možností je několik. Někdo zbohatne nákupem akcií, někdo podnikáním a jiný investicí do nemovitostí. Volba je jen na vás. Než ale zvolíte strategii, je důležité porozumět výhodám a nevýhodám těchto možností. 

Dnes vám chceme přiblížit investice do nemovitostí. Možná bude i pro vás nákup nemovitostí tou nejlepší cestou, jak vytvořit pasivní příjem a získat finanční nezávislost. Nebo třeba ne. Budete mít ale dostatek informací, abyste se mohli rozhodnout, jestli je pro vás tato možnost zajímavá. 
​​​​​​​


Výhody a nevýhody nákupu nemovitostí

  • Investice do nemovitosti vyžaduje mnohem větší vklad než akcie. Velkou výhodou ale zůstává, že nemusíte počítat pouze s vlastními zdroji. Z banky můžete získat hypotéku na 85–90 % kupní ceny nemovitosti. 
  • Další výhodou investice do nemovitostí je, že vlastníte více majetku. Na rozdíl od akcií je také hodnota nemovitostí stabilnější.

Jedna nemovitost, nebo celé portfolio?

Při investování do nemovitostí nemusíte zůstat pouze u nákupu jedné jediné. Vybudovat si portfolio nemovitostí má řadu výhod. Třeba rozložení rizik mezi více nemovitostí nebo větší pasivní příjem z jejich pronájmu. 
​​​​​​​
Nákup nemovitostí tak nemusí být pouze výhodnou investicí, ale strategickým podnikáním. Minimalizujte rizika

Nikdo z nás se nechce trápit myšlenkami, jestli na své investici neprodělá. Pracujete tvrdě a své peníze si chcete užít. Proto je tak důležité minimalizovat všechna rizika. 

Ilustrační obrázek

Možná si říkáte, že rozpoznat dobrou nemovitost pro investici není složité. Každý z nás někde žije, a proto máme o realitách určitě podvědomí. Ve skutečnosti to ale není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Profesionálové v oblasti realit vám dokáží i s ohledem na předpokládaný budoucí vývoj na trhu poradit s výběrem té správné investiční nemovitosti. Pokud chcete vybudovat celé portfolio investičních nemovitostí, může nastat potíž se získáním finančních prostředků. I zde má své místo profesionál, který vám poradí a pomůže s financováním vašich nemovitostí.


Na závěr musíme říct, že investice do nemovitostí vám umožní zbohatnout, ale nejsou ideální volbou pro každého. Pokud vás zajímá, jestli je tato cesta právě pro vás, rádi vám poradíme. Zdarma a bez závazků. Potkejte se s námi a řekněte nám více o vašich možnostech, potřebách a očekáváních. 
​​​​​​​

MODELOVÝ PŘÍKLAD ZHODNOCENÍ VAŠICH INVESTIC

MODELOVÝ PŘÍKLAD ZHODNOCENÍ VAŠICH INVESTIC

Chcete si pořídit vlastní bydlení? Přemýšleli jste o tom, že nákup nemovitosti můžete chytře zkombinovat s investicí? Tentokrát se s vámi chceme zamyslet nad tím, jak nákupem nového bydlení co nejv...

CENA A HODNOTA JSOU DVĚ ROZDÍLNÉ VĚCI

CENA A HODNOTA JSOU DVĚ ROZDÍLNÉ VĚCI

Pokud peníze leží schované doma, ztrácí hodnotu rovnou dvakrát. Znehodnocuje je inflace, ale i ušlý zisk. Investování není určeno pouze pro nejbohatší, svoji trošku tady může utrhnout každý. Pak na...

ODKRYTÍ ZÁHADY ZVANÉ HYPOTÉKA

ODKRYTÍ ZÁHADY ZVANÉ HYPOTÉKA

Hypotéka je jednou z řady možností, jak realizovat financování nákupu nemovitosti. Pokud se rozhodnete tento způsob využít, je dobré se připravit na veškeré záludnosti již předem.

REFINANCOVÁNÍ HYPOTÉKY

REFINANCOVÁNÍ HYPOTÉKY

Připravte se na veškeré záludnosti refinancování hypotéky již předem. O co tedy přesně poskytovatelům hypoték jde? To se dozvíte v tomto článku.

Potřebujete poradit? Napište nám!

Ovládací prvek Obrázek
0návštěv za poslední měsíc