Americká hypotéka

Americká hypotéka

S termínem „Americká hypotéka” neboli neúčelová, se dnes v bankovních institucích setkáte běžně. Jedná se o hypoteční úvěr, při kterém lze čerpat vypůjčené finanční prostředky téměř na cokoli, bez nutnosti dokládání účelu čerpání. Podmínkou této neúčelové hypotéky je však nutná zástava nemovitosti, která je bankou žádána pro zajištění úvěru, stejně jako je tomu u klasické hypotéky.

Podmínkou této neúčelové hypotéky je zástava nemovitosti.

Ilustrační obrázek

Rozdíl mezi běžnou hypotékou či spotřebitelskými úvěry je jednak v úrokové sazbě, kdy Vám banka nabídne zpravidla nižší úrok, a jednak v délce splatnosti, která je obvykle delší. (Americkou hypotéku je možné splácet až 20 let). Výjimkou není ani odlišná výše poskytovaného úvěru (lze poskytnout již od 200 tisíc korun), ovšem ta je vždy závislá na hodnotě zastavené nemovitosti. V případě americké hypotéky jsou banky schopné poskytnout maximálně 70 -75 % z hodnoty dané nemovitosti, přičemž budou zohledňovány i vaše příjmy.

Úroky se obvykle pohybují v rozmezí 4 až 5 %, v případě běžících kampaní bývají úroky ještě nižší.

 

Pokud tedy potřebujete získat finanční prostředky aniž byste museli dokládat účel jejich využití, vlastníte nemovitost, kterou jste ochotni dát bankovní instituci do zástavy a nechcete si sjednat klasický úvěr s vyšší úrokovou sazbou, pak je americká hypotéka právě pro vás.

V případě, že Vás tento finanční produkt zajímá, máte konkrétní dotazy, na které byste rádi znali odpověď nebo si jednoduše chcete americkou hypotéku sjednat, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře nebo se obraťte na našeho hypotečního specialistu.

Koupě investičního bytu na pronájem

Koupě investičního bytu na pronájem

Přemýšlíte o tom, jak zhodnotit své finance a vybudovat zajímavý pasivní příjem? Investice do koupě nemovitosti je atraktivní možností, jak zbohatnout. Protože jde o dlouhodobou investici v řádu st...

CENA A HODNOTA JSOU DVĚ ROZDÍLNÉ VĚCI

CENA A HODNOTA JSOU DVĚ ROZDÍLNÉ VĚCI

Pokud peníze leží schované doma, ztrácí hodnotu rovnou dvakrát. Znehodnocuje je inflace, ale i ušlý zisk. Investování není určeno pouze pro nejbohatší, svoji trošku tady může utrhnout každý. Pak na...

ODKRYTÍ ZÁHADY ZVANÉ HYPOTÉKA

ODKRYTÍ ZÁHADY ZVANÉ HYPOTÉKA

Hypotéka je jednou z řady možností, jak realizovat financování nákupu nemovitosti. Pokud se rozhodnete tento způsob využít, je dobré se připravit na veškeré záludnosti již předem.

REFINANCOVÁNÍ HYPOTÉKY

REFINANCOVÁNÍ HYPOTÉKY

Připravte se na veškeré záludnosti refinancování hypotéky již předem. O co tedy přesně poskytovatelům hypoték jde? To se dozvíte v tomto článku.

Potřebujete poradit? Napište nám!

0návštěv za poslední měsíc