5 rad jak prověřit nájemníka​​​​​​​


5 rad jak prověřit nájemníka

Ilustrační obrázek

Pořídili jste si byt, který hodláte pronajímat a už se nemůžete dočkat, až Vám z této investice bude chodit pravidelný příjem? Strávili jste mnoho času propagací, inzercí, prohlídkami se zájemci a konečně jste ve fázi, kdy máte několik potenciálních nájemců téměř před dveřmi s žádostí co nejrychlejšího nastěhování. Jak si ale zvolit toho pravého a zároveň eliminovat rizika?

ČTĚTE POZORNĚ, ZAČÍNÁME!

1. Reference od zaměstnavatele


Požádejte zájemce o pronájem, aby Vám dal kontakt na svého zaměstnavatele. Ověřte si, zda není potenciální nájemník třeba ve výpovědní lhůtě a zda má pravidelný příjem.2. Reference stávajícího ubytovatele


Podobně jako u zaměstnavatele, zažádejte o kontakt na stávajícího ubytovatele. Zjistěte si, jak jsou s dotyčnou osobou spokojeni, jaký byl průběh nájemního vztahu a proč došlo např. k jeho ukončení.3. Využijte možnosti sociálních sítí

Ilustrační obrázek

Podívejte se na několik sociálních serverů např. (Facebook, Linkedin, Twitter, Google+), zda nenajdete profil daného nájemníka. Porovnejte, jak na Vás působil při prohlídce, jak se uvedl a jak to koresponduje s obsahem profilu na těchto sítích.

4. Insolvenční rejstřík a veřejná databáze


Věnujte dostatek času na prolustrování neméně důležitých a dostupných evidencí. Ověřte si případnou schopnost dotyčného platit nájemné, jestliže má nějaké měsíční srážky a pohledávky. Využijte těchto databází:
​​​​​​​

  • Veřejně dostupná databáze dlužníků
  • Centrálního registru dlužníků
  • Centrální evidence exekucí 
  • Registr pohledávek


5. Buďte pozorní při prohlídce

Vnímejte, jak se zájemce při prohlídce ve Vaší nemovitosti chová, jak se prezentuje, zda dorazil ve smluvený čas. Dbejte na detaily! Bedlivě pozorujte, jakým stylem přistupuje k Vašemu majetku, zda hledá bydlení na poslední chvíli, nebo vybírá s rozvahou. Zajímá se o podmínky technických zásahů do bytu z pozice nájemce? Požaduje náhled do kupní smlouvy předem nebo to nepokládá vůbec za důležité? Mnohé prozradí i první kontakt a dojem… naslouchejte tedy sami sobě!

Pozorujte, zda hledá bydlení na poslední chvíli, nebo vybírá s rozvahou.

Jestliže se budete řídit těmito 5 tipy, zvýšíte tím jistotu a ušetříte si mnoho starostí s nespolehlivým nájemníkem!
​​​​​​​

Pokud i přes tyto rady chcete mít jistotu spolehlivého nájemníka klikněte zde.

MODELOVÝ PŘÍKLAD ZHODNOCENÍ VAŠICH INVESTIC

MODELOVÝ PŘÍKLAD ZHODNOCENÍ VAŠICH INVESTIC

Chcete si pořídit vlastní bydlení? Přemýšleli jste o tom, že nákup nemovitosti můžete chytře zkombinovat s investicí? Tentokrát se s vámi chceme zamyslet nad tím, jak nákupem nového bydlení co nejv...

CENA A HODNOTA JSOU DVĚ ROZDÍLNÉ VĚCI

CENA A HODNOTA JSOU DVĚ ROZDÍLNÉ VĚCI

Pokud peníze leží schované doma, ztrácí hodnotu rovnou dvakrát. Znehodnocuje je inflace, ale i ušlý zisk. Investování není určeno pouze pro nejbohatší, svoji trošku tady může utrhnout každý. Pak na...

ODKRYTÍ ZÁHADY ZVANÉ HYPOTÉKA

ODKRYTÍ ZÁHADY ZVANÉ HYPOTÉKA

Hypotéka je jednou z řady možností, jak realizovat financování nákupu nemovitosti. Pokud se rozhodnete tento způsob využít, je dobré se připravit na veškeré záludnosti již předem.

REFINANCOVÁNÍ HYPOTÉKY

REFINANCOVÁNÍ HYPOTÉKY

Připravte se na veškeré záludnosti refinancování hypotéky již předem. O co tedy přesně poskytovatelům hypoték jde? To se dozvíte v tomto článku.

Potřebujete poradit? Napište nám!

0návštěv za poslední měsíc