PŘÍPADOVÁ STUDIE 
NÁKUP NOVÉHO DOMOVA

PŘEDSTAVY vs REALITA

Věříte, že zvládnete nákup nemovitosti snadno sami? Proč platit za služby realitní kanceláři? Podobně uvažuje většina kupujících. Vybrat nemovitost na internetu, absolvovat prohlídku, dohodnout cenu a nechat si připravit kupní smlouvu protistranou… zní to jednoduše a nic vás to nestojí. Jaká je ale realita?

 

Laikům, tedy kupujícím bez podpory realitního makléře, často chybí nejen vyjednávací schopnosti a zkušenosti, ale také znalost realitního trhu. Ta je ale při vyjednávání o ceně a podmínkách prodeje zásadní. Pokud neznáte současnou situaci na realitním trhu, nezvládnete své požadavky podpořit pádnými argumenty a protistrana vaše námitky a požadavky lehce smete ze stolu. Proto kupující nemovitost mnohdy přeplatí, přichází o výhody nebo rovnou o vybranou nemovitost.

Kupující nemovitost mnohdy přeplatí.

 

Podívejte se na modelový příklad, ve kterém jsme klientovi pomohli získat vysněné bydlení a ušetřit finance.
 

POČÁTEČNÍ ILUZE

Ilustrační obrázek

Manželé Svobodovi se rozhodli koupit rodinný dům nedaleko Brna. Našli perfektní nabídku v atraktivní lokalitě, která splňovala jejich představy o novém domově. Nemovitost byla opravdu lákavá, a proto majitel požadoval téměř 5 milionů korun.

Pan Svoboda měl ale o ceně jiné představy, k tomu také spoustu dalších požadavků a očekávání. Spolupráce s jakoukoliv realitní kanceláří pro něj nepřicházela v úvahu. V práci zastával vysoký post a byl zvyklý jednat se svými podřízenými. Proto byl přesvědčený, že vyjednávání o ceně i podmínkách bude hračka. Věřil ve své manažerské dovednosti a chtěl s jejich pomocí utržit pro sebe a svou rodinu co nejvíce.

Ihned kontaktoval majitele nemovitosti a vydal se s rodinou na prohlídku. Po krátkém rozhovoru s majitelem zjistil, že i on má své představy a očekávání, ze kterých nechce ustoupit. Ani jedna ze stran nebyla ochotna přistoupit na kompromis. Nezabrala ani vyjednávací taktika, ve kterou pan Svoboda doufal. Obchod se tedy neuskutečnil a obě strany prohrály.

Máte za sebou podobnou zkušenost? I když jste absolvovali prohlídku či neúspěšné vyjednávání o ceně a podmínkách koupě, nic nemusí být ztraceno. 


Paní Svobodová se nemínila tak snadno vzdát. O domě snila už dlouhou dobu a tento si zkrátka od prvního pohledu zamilovala. Obrátila se proto na naši realitní kancelář s prosbou o pomoc. Jednat s majitelem nemovitosti, který není ochotný přistoupit na kompromis, je vždy velká výzva i pro zkušené makléře. 

ŘEŠENÍ

Ilustrační obrázek

Rychle jsme se seznámili s celým obchodním případem. Podmínka klienta zněla jasně – vyjednat požadovanou cenu, výlučně hájit jeho zájmy a zajistit férové podmínky pro obě strany. Dali jsme hlavy dohromady a připravili promyšlenou strategii pro získání rodinného domu. Verdikt byl jednoznačný – nasadit AGENTA KUPUJÍCÍHO! Agent se pustil do práce a sjednal prohlídku nemovitosti.

Seznámil se s majitelem a zjišťoval limity, do kterých je ochotný zajít. Brzy pochopil, že prodejce je stejně tvrdošíjný jako kupující, kterého zastupoval. Rozhodně se ale odmítl vzdát. Pustil se do náročného vyjednávání s majitelem a jeho realitním makléřem.

Protože je realitní makléř protistrany odměňován z konečné prodejní ceny, bylo vyjednávání opravdu náročné a připomínalo jednání dvou advokátů v soudní síni.

Pádnými argumenty však náš agent nakonec majitele přesvědčil, aby cenu snížil o 300 000,- Kč. Poukázal především na vlastnosti nemovitosti a její reálné postavení na trhu. Obchod nakonec proběhl ke spokojenosti obou stran.

 

PŘÍNOS PRO KLIENTA

Agent klientovi pomohl splnit sen o dokonalém bydlení a navíc mu ušetřil 163 000,- Kč. 

Zkuste počítat s námi:

  • odměna agenta ve výší 1 % z kupní ceny (47 000,- Kč)  + 30 % z vyjednané slevy (90 000,- Kč) = 137 000,- Kč
  • snížení kupní ceny o 300 000,- Kč - odměna agenta 137 000,- Kč = 163 000,- Kč
  • celková úspora = 163 000,- Kč

 


Chcete získat vysněnou nemovitost, ušetřit si starosti i finance stejně jako manželé Svobodovi?
Kontaktujte náš APLU tým. Rádi pomůžeme také vám. 

 

Koupě investičního bytu na pronájem

Koupě investičního bytu na pronájem

Přemýšlíte o tom, jak zhodnotit své finance a vybudovat zajímavý pasivní příjem? Investice do koupě nemovitosti je atraktivní možností, jak zbohatnout. Protože jde o dlouhodobou investici v řádu st...

MODELOVÝ PŘÍKLAD ZHODNOCENÍ VAŠICH INVESTIC

MODELOVÝ PŘÍKLAD ZHODNOCENÍ VAŠICH INVESTIC

Chcete si pořídit vlastní bydlení? Přemýšleli jste o tom, že nákup nemovitosti můžete chytře zkombinovat s investicí? Tentokrát se s vámi chceme zamyslet nad tím, jak nákupem nového bydlení co nejv...

Jak se ponořit do nákupu domu a neztratit dech

Jak se ponořit do nákupu domu a neztratit dech

Koupě domu se může stát jedním z nejšťastnějších momentů života, ale může i pěkně potrápit. Dokážete udržet emoce na uzdě a považovat nákup domu za investiční transakci?

Potřebujete poradit? Napište nám!

0návštěv za poslední měsíc