Připravte svou nemovitost na prodej
s Home Stagingem

Homestagingem k úspěšnému prodeji

Prodat svou nemovitost za adekvátní cenu je v dnešní době velmi náročné. Konkurence je obrovská, poptávka ještě větší a ta samozřejmě tlačí cenu co nejníže to jen jde. Pokud v tomto boji nenasadíte laťku dostatečně vysoko, můžete svou nemovitost nabízet klidně i rok bez sebemenšího úspěchu. Hned na začátku proto zvolte profesionální přístup, díky kterému prodáte dům či byt rychle a jednoduše.

Najdou se mezi námi sice i takoví, kteří svou nemovitost prodají do týdne, ale v takových případech vidíme jedno společné vodítko - velmi nízká cena. Předpokládejme však, že vy chcete za svou nemovitost adekvátní odměnu a raději si na správné kupce počkáte. Potom potřebujete více než plané sliby v inzerátu.

 

Nedaří se prodat? Hledejte příčiny!

Základem úspěchu každého prodeje je atraktivita dané nemovitosti. Lokalita, zajímavé okolí či stáří budovy nehrají až tak významnou roli, jako právě atraktivita. Je tomu tak proto, že lidé většinou nakupují očima. 
 

Ilustrační obrázek

Pokud se jim nemovitost zalíbí, a to zevnitř i zvenčí, nebude hrát nejbližší okolí tak významnou roli. A rádi si za atraktivní dům či byt zaplatí. Naopak neuklizená a příliš nevzhledná nemovitost nikoho nenadchne.

Sami sebe se zeptejte, zda byste si daný byt či dům koupili.

Bohužel stále hodně lidí pokládá zatraktivnění nemovitosti za velmi finančně náročné. A právě kvůli tomu od toho upouští. 

Proč? Představují si, že musí nakoupit drahé vybavení, luxusní doplňky či udělat nákladnou rekonstrukci. To ale vůbec není nutné. Poutavého výsledku můžete dosáhnout i mnohem levnější cestou. 

Homestaging a jeho využití

Jedná se o profesionální službu, která nejen zvýší atraktivitu vaší nemovitosti, ale pozvedne také funkční potenciál celého domu nebo bytu. Můžete jej praktikovat nejen uvnitř, ale také venku. 

Jeho základním prvkem je odosobnění dané nemovitosti, aby bylo možné bez rušivých elementů vnímat nabízený prostor. Interiér by tedy měl být neutrální, čistý, vzdušný a prosvětlený. Použité barvy spolu musí ladit a ani s dekoracemi a nábytkem se to nesmí přehánět. Největší pozornost je věnována hlavně funkčnosti dané nemovitosti.

Zbavte se zbytečností, zapomeňte na složité prvky a různé styly a vsaďte na jednoduchost. Jak se říká, v jednoduchosti je krása, a to u Home stagingu platí dvojnásob. Prodáváte přece obytnou nemovitost, ne starožitnictví nebo sklad.
 

Ilustrační obrázek

 

Výhody a fakta Home stagingu

Taková příprava nemovitosti k prodeji je mnohem levnější, než luxusní renovace. Většinou se investice do Home Stagingu pohybuje kolem 1 až 3 % z kupní ceny a vytváří návrat mezi 8 až 10 %. Proto se tato metoda vyplatí i majitelům menších objektů, kteří nemají prostředky pro velké zásahy.

Většinu zvládnete udělat sami a jen v pár případech se vám bude hodit pomocná ruka odborníka. Proto je Home staging vhodný pro všechny. Pokud si s ním nebudete vědět rady, můžete se obrátit na nás. Rádi vám s Home stagingem pomůžeme a poradíme co všechno se vyplatí a co už nikoliv. Vaši nemovitost pomůžeme prodat rychle, efektivně a hlavně výnosně.

I když se jedná o novou oblast v prodeji nemovitostí, už nyní vidíme její obrovský potenciál. Takto upravené obytné prostory se totiž prodávají mnohem rychleji. A pokud spojíte své síly s odborníky, máte prakticky vyhráno.

Máte rádi výzvy? Začínáme!

Ilustrační obrázek

Pamatujte, že Home staging je zejména o odosobnění dané nemovitosti. Občas se připodobňuje k hotelovému pokoji. Na to proto celou dobu myslete!

Začněte pořádným úklidem. Vyhoďte staré a nepotřebné věci, zbavte se vybavení, které už dosloužilo, zrenovujte zánovní kousky a přikupte ty zcela chybějící. Rozhodně se nenechte unést vzpomínkami. Nikdo si nechce kupovat nábytek po něčí babičce. Vždy se také zamyslete nad tím, co by vám v nabízené nemovitosti nejvíce vadilo, a tomu se snažte vyhnout.

Dále vymalujte všechny pokoje ideálně na neutrální čistou barvu, třeba bílou. Všechny syté barvy působí příliš osobně a někdy dokonce až vulgárně. Pamatujte, že neprodáváte sebe a svou osobnost, ale nemovitost. Barevné provedení interiéru si potom přizpůsobí nový majitel. 


Odstraňte také maximum technických nedostatků a připravte interiér čistě funkčně. Klidně si zavolejte na pomoc odborníka. Rozhodně se nepouštějte do ničeho, čemu nerozumíte. Není totiž nic horšího než zfušovaná práce. 

Nezapomeňte ani na vstup do domu. Ten je první, který kupující uvidí. I tomu proto dejte nový kabát. Opět stačí nový nátěr, pořádný úklid a úprava nejbližšího okolí domu. Pokud prodáváte byt, umyjte či nově natřete vstupní dveře a ukliďte okolo vstupu do bytu.

Ilustrační obrázek

 

První dojem hraje obrovskou roli a pokud vaše nemovitost na první dojem nezaujme,
ten druhý už to nejspíše nespraví.

Rádi vám i v tomto ohledu pomůžeme. Poradíme vám, jaké vybavení je ideální ponechat a co s klidem můžete vyhodit. Za sebou máme desítky upravených a prodaných nemovitostí, a tak víme, co se zákazníkům líbí.

Kam se obrátit?

Ilustrační obrázek

Pokud se sami na tyto úpravy necítíte, anebo na ně nemáte čas, s klidem se můžete obrátit na nás. Pomůžeme vám nemovitost připravit k prodeji, nabídnout na realitním trhu a rychleji a efektivněji prodat. Za dobu našeho působení jsme získali spoustu zkušeností, které vám můžeme předat a pomoct se odlišit od ostatních. Naše odborné zkušenosti tak budou fungovat ve váš prospěch.

Rozhodně se ale Home stagingu nebojte. Jsou-li pro vás utržené peníze z prodeje důležité, pak byste nějakou tu snahu mohli obětovat. Čím déle totiž nemovitost na trhu budete nabízet, tím citelněji bude klesat její cena. Nakonec ji sice prodáte, ale třeba jen za dvě třetiny původní hodnoty. 

 

Čtěte ebook "Prodej nemovitosti aneb Udělejte nejlepší životní obchod"
a udělejte z vaší nabídky trhák.

 

Koupě investičního bytu na pronájem

Koupě investičního bytu na pronájem

Přemýšlíte o tom, jak zhodnotit své finance a vybudovat zajímavý pasivní příjem? Investice do koupě nemovitosti je atraktivní možností, jak zbohatnout. Protože jde o dlouhodobou investici v řádu st...

Jak se ponořit do nákupu domu a neztratit dech

Jak se ponořit do nákupu domu a neztratit dech

Koupě domu se může stát jedním z nejšťastnějších momentů života, ale může i pěkně potrápit. Dokážete udržet emoce na uzdě a považovat nákup domu za investiční transakci?

TECHNICKÝ STAV NEMOVITOSTI

TECHNICKÝ STAV NEMOVITOSTI

Po podpisu smlouvy je pozdě požadovat opravy! Koupě staršího domu vyžaduje pečlivé posouzení stavebním technikem.

Potřebujete poradit? Napište nám!

0návštěv za poslední měsíc