Vyjednání ceny

Jak smlouvat o ceně nemovitosti,
i když nejste trhovec

Ilustrační obrázek

 

 

        „Nikdy nevyjednávejte ve strachu.
Ale nikdy se nebojte vyjednávat."

— John F. Kennedy

 

 

K vyjednávání o ceně dochází téměř při všech prodejích nemovitostí, pouze 5 % z těchto pokusů však skutečně vede ke snížení ceny. Jak tedy vyjednat snížení ceny nemovitosti skutečně efektivně?

 

  1. Přehánějte své požadavky. Dotazujte se na slevu vyšší, než jakou si představujete, a získejte tak prostor pro manévrování.
  2. Nepřistupujte na první nabídku. Pokud prodávající přistoupí na Váš požadavek slevit, je velká pravděpodobnost, že budete schopni vyjednat ještě vyšší slevu.
  3. Zapojte emoce. Při vyřčení ceny prodejcem reagujte šokovaně. Prodávající bude pravděpodobně překvapen a bude sám revidovat, zda cenu nestanovil příliš vysokou.
  4. Nepřistupujte na dohadování. Významným krokem zpět je, pokud prodejce nabyde dojmu, že chcete získat pouze Vy a bude proto blokovat každé další vyjednávání. Přistupte tedy na začátku jednání na několik požadavků prodejce a později je proměňte ve svůj prospěch.
  5. Největších úspěchů je obvykle dosaženo až při posledních 20 % času, ve kterém bylo prováděno vyjednávání. Využijte časového tlaku, pokud zjistíte, že prodejce potřebuje prodat co nejdříve.
  6. Mějte dostatek informací. Pokud znáte data z technického posudku nemovitosti, či znáte důvod, proč prodávající umístil nemovitost na trh, využijte tyto informace ke snížení ceny.
  7. Neváhejte odejít. Pokud vyjednávání nesměřuje Vaším směrem, opusťte obchod.


Čtěte ebook "Nákup nemovitosti aneb Jak při nákupu nešlápnout vedle"
a udělejte z koupě nejlepší investiční rozhodnutí.

 

Koupě investičního bytu na pronájem

Koupě investičního bytu na pronájem

Přemýšlíte o tom, jak zhodnotit své finance a vybudovat zajímavý pasivní příjem? Investice do koupě nemovitosti je atraktivní možností, jak zbohatnout. Protože jde o dlouhodobou investici v řádu st...

Jak se ponořit do nákupu domu a neztratit dech

Jak se ponořit do nákupu domu a neztratit dech

Koupě domu se může stát jedním z nejšťastnějších momentů života, ale může i pěkně potrápit. Dokážete udržet emoce na uzdě a považovat nákup domu za investiční transakci?

TECHNICKÝ STAV NEMOVITOSTI

TECHNICKÝ STAV NEMOVITOSTI

Po podpisu smlouvy je pozdě požadovat opravy! Koupě staršího domu vyžaduje pečlivé posouzení stavebním technikem.


 

Potřebujete poradit? Napište nám!

0návštěv za poslední měsíc