Cena bydlení

Které věci překvapivě snižují cenu nemovitosti?

Spojená koupelna s toaletou nebo průchozí pokoje.

Ilustrační obrázek

„Rozpočet nám říká, co si nemůžeme dovolit,
ale nezabraňuje nám to koupit."
— William Feather

Má byt dostatečné základní vybavení? Jak efektivní je infrastruktura v oblasti? Pomocí jakých dopravních prostředků je možné se k nemovitosti dostat? Kolik volných parkovacích míst se v lokalitě obvykle nachází okolo sedmé hodiny večer?

Obtížná dostupnost, nedostatek parkovacích míst a horší občanská vybavenost snižují cenu nemovitosti. Každá půlhodina v městské dopravě při cestě do centra je argumentem pro 10 % snížení kupní ceny.

Levněji pořídíte byt v družstevním vlastnictví, dejte však pozor na omezení, která z takové koupě plynou. Na měsíčních poplatcích do fondu oprav bytu ušetříte, je-li bytový dům po rekonstrukci.

Levnější jsou byty panelové, orientované na sever a byty bez výtahu. Byty vytápěné elektrickým topením, či gamatkami, jsou levnější, měsíční náklady jsou však vysoké.

Cenu bytu snižují průchozí pokoje, především, je-li nutno projít ložnicí při vstupu do další místnosti. Rovněž koupelna spojená s toaletou je argumentem pro snížení ceny.

 

Čtěte ebook "Nákup nemovitosti aneb Jak při nákupu nešlápnout vedle"
a udělejte z koupě nejlepší investiční rozhodnutí.

 

Koupě investičního bytu na pronájem

Koupě investičního bytu na pronájem

Přemýšlíte o tom, jak zhodnotit své finance a vybudovat zajímavý pasivní příjem? Investice do koupě nemovitosti je atraktivní možností, jak zbohatnout. Protože jde o dlouhodobou investici v řádu st...

Jak se ponořit do nákupu domu a neztratit dech

Jak se ponořit do nákupu domu a neztratit dech

Koupě domu se může stát jedním z nejšťastnějších momentů života, ale může i pěkně potrápit. Dokážete udržet emoce na uzdě a považovat nákup domu za investiční transakci?

TECHNICKÝ STAV NEMOVITOSTI

TECHNICKÝ STAV NEMOVITOSTI

Po podpisu smlouvy je pozdě požadovat opravy! Koupě staršího domu vyžaduje pečlivé posouzení stavebním technikem.


Potřebujete poradit? Napište nám!

0návštěv za poslední měsíc