5 kroků
k úspěšné koupi nemovitosti

Nezapomeňte,
že realitní kancelář můžete oslovit kdykoliv!

„Velké věci se stanou pomocí řady malých věcí spojených dohromady."
—Vincent Van Gogh


Důkladná příprava a dostatek informací jsou klíčovým prvkem úspěchu celého procesu nákupu nemovitosti. Držte se 5 zásad a nešlápnete vedle.

  1. K výběru je třeba přistupovat velmi pragmaticky i přesto, že Vám učaruje genius loci. Zvažujte, zda má nemovitost dostatečné základní vybavení, je v bezvadném technickém stavu, je efektivní infrastruktura v oblasti, vyhovuje Vám dopravní dostupnost i způsoby a ceny parkování.
  2. Vyberte způsob financování. Prozkoumejte trh a konzultujte svoji situaci s finančním poradcem. Nenechte se přesvědčit pro první nabídku financování, pokud neznáte i nabídky konkurence. Při výběru hypotéky nehleďte pouze na úrokovou sazbu, ale také podmínky smluv, poplatky za zprostředkování, výši kompletní splátky a dalších poplatků.
  3. Platby za vybranou nemovitost nezasílejte přímo, ale pomocí úschovy. Vyberte vždy úschovy notářské, advokátní, či bankovní, předejdete tak riziku. Následně je třeba zajistit zaslání peněz od banky, pokud nákup financujete hypotékou.
  4. Při převzetí nemovitosti buďte obezřetní. Vše si pečlivě zkontrolujte, zapište stavy plynoměrů, vodoměru, elektroměru, sepište veškeré součásti nemovitosti. Myslete i na zdánlivě nepodstatné věci, jako například, aby si majitel neodmontoval pákové baterie, dveře pokojů, či záchodové prkénko.
  5. Čtěte ebook "Nákup nemovitosti aneb Jak při nákupu nešlápnout vedle" a udělejte z koupě nejlepší investiční rozhodnutí.


Koupě investičního bytu na pronájem

Koupě investičního bytu na pronájem

Přemýšlíte o tom, jak zhodnotit své finance a vybudovat zajímavý pasivní příjem? Investice do koupě nemovitosti je atraktivní možností, jak zbohatnout. Protože jde o dlouhodobou investici v řádu st...

Jak se ponořit do nákupu domu a neztratit dech

Jak se ponořit do nákupu domu a neztratit dech

Koupě domu se může stát jedním z nejšťastnějších momentů života, ale může i pěkně potrápit. Dokážete udržet emoce na uzdě a považovat nákup domu za investiční transakci?

TECHNICKÝ STAV NEMOVITOSTI

TECHNICKÝ STAV NEMOVITOSTI

Po podpisu smlouvy je pozdě požadovat opravy! Koupě staršího domu vyžaduje pečlivé posouzení stavebním technikem.

Potřebujete poradit? Napište nám!

 

0návštěv za poslední měsíc