Zlato, stříbro, drahé kameny

Drahé kovy

dokážou uchovat hodnotu především v situacích, kdy jsou jiné formy ohroženy. Investovat je možné do investičních slitků, mincí, medailí, či sběratelských předmětů z drahých kovů. Některé drahé kovy je možné nakupovat také prostřednictvím obchodníků nebo platforem pro obchodování na burze. Obchodníci s komoditami či online obchodní platformy, nabízejí obchod i s dalšími komoditami, jako je ropa atp.

INVESTIČNÍ ZLATO aneb pevný základ vašeho portfolia


Investice do zlata nabízí široké spektrum možností, ale vzhledem k funkci zlata jako uchovatele hodnoty v době skutečné krize je vždy vhodnější investovat do fyzického zlata. Velkou roli zde sehrává fakt, že realizace investice musí být správně načasována. Jestliže v době nejistoty cena zlata raketově stoupá a po uklidnění situace zase naopak klesá, načasujeme-li koupi pozdě, musíme čelit riziku, že po krizi inkasujeme ztrátu.

Investice do zlata v posledních letech vzrůstá a není se čemu divit. Zlato je doporučováno mnoha ekonomy především pro jeho trvalou hodnotu na finančních trzích. A přestože nepřináší úroky, vyznačuje se celosvětově stabilní a vysokou likviditou. Tyto investice jsou oblíbené nejen z důvodu velkého potenciálu zhodnocení, ale především je jejich předností skutečnost, že jsou plně osvobozeny od daně z přidané hodnoty. A to už je značný důvod, proč je investiční zlato perfektním nástrojem pro spoření do budoucna!„Dlužníci selžou, trhy zkolabují, avšak zlato jako nejvyšší forma bezpečných peněz zamíří vzhůru“
(Michael Belkin)

PROČ INVESTOVAT DO FYZICKÉHO ZLATA?


 • Bezpečná, stabilní a likvidní investice.
 • Stabilní cena zlata a uchování hodnoty vašeho majetku, ochrana před inflací.
 • Osvobozeno od placení DPH dle § 92 zákona č. 235/2004 Sb.
 • Diverzifikace portfolia.
 • Dlouhodobé zhodnocení a jistota.
 • Při zpětném odprodeji zlata neplatíte ani daň z příjmu (pakliže ho nakoupíte jako fyzická osoba).

VÝHOD JE DALEKO VÍCE!

Přečtěte si taktéž, jak do zlata nejlépe investovat


 • Estetika a životnost – krása a honosnost zlata se doposud nestala pomíjivá a provází nás po celé generace. Zlato bylo a je považováno za symbol společenského statusu i mocenského vlivu. Je odolné vůči okolním vlivům prostředí a jeho údržba není nijak náročná.
 • Velký obnos peněz v malém objemu – výhoda tohoto drahého kovu tkví především v jeho vysoké hustotě. A právě o to tady jde. Můžete přenášet třeba několik milionů korun bez nutné potřeby jakéhokoli zavazadla a bez jakékoli kontroly úřadů.
 • Nevlastníte papírovou bankovku – držba fyzického zlata znamená ochranu před obavami z neřízené inflace, která umí způsobit nemalou katastrofu pro všechny držitele papírových bankovek či majitele elektronických účtů v bankách.
 • Start s malou investicí – zlaté slitky lze pořídit již v malém množství od 1 gramu.
 • Možnost spoření do zlata – nabízí širokou variabilitu možností.
Ilustrační obrázekINVESTIČNÍ STŘÍBRO

Stříbro v nedávných letech zaznamenalo obrovský nárůst ceny. Není závislé na měnách podobně jako zlato. V dlouhodobém horizontu v sobě skrývá vysoký potenciál růstu v desítkách procent. Zajímavým faktem zůstává, že až 85 % produkce stříbra se používá právě v průmyslu a na investování tudíž zbývá pouze 15 %. Výsledkem je sice vyšší kolísavost ceny, ale taktéž vyšší zisky než je tomu u zlata.

Ilustrační obrázek


Výhodou stříbra je fakt, že jeho cena je až 50 x nižší než cena zlata a zároveň je velmi likvidní, tudíž ho můžete prodat kdykoliv a kdekoliv.  Z dlouhodobého hlediska je však poměr mezi cenou zlata a stříbra 1:15, což činí velký prostor pro růst. Investovat do stříbra se ale vyplatí i tehdy, kdy nechcete či nemůžete investovat velké částky.

PROČ INVESTOVAT DO FYZICKÉHO STŘÍBRA?

Ačkoli leží stříbro dlouhodobě ve stínu zlata, pro investory se v dnešní době stává lákavou komoditou pro jeho vyšší potenciál. 

 • Bezpečná a vysoce likvidní investice.
 • Nejvýkonnější komodita indexu Bloomberg.
 • Nízké pořizovací náklady, oblíbené a stálé platidlo.
 • V dobách růstu překonává zlato.
 • Využití stříbra v průmyslu stále roste, vzrůst poptávky.
 • Stoupá celosvětová poptávka, cena stříbra stabilně roste.
 • Poměr ceny zlata a stříbra značí ve prospěch stříbra.
 • Recyklace stříbra kvůli náročnosti klesají.
 • Oproti zlatu je stříbro zdaněno 21 % DPH.


Ilustrační obrázek


Faktorů, proč byste měli právě nyní investovat do stříbra, bychom mohli zmínit daleko více – obavy o budoucnost a stabilitu ekonomiky, kolísání měn i finančních trhů nebo třeba záporné úroky v ekonomice, které nedovolují běžným aktivům zhodnocovat.

Zkrátka a dobře, drahé kovy jsou velmi jednoduchým prostředkem pro diverzifikaci a ochranu portfolia každého investora. Stříbro je navíc nenahraditelnou surovinou, která získává na vzácnosti vzhledem k jejímu propastnému nedostatku.

FORMA INVESTOVÁNÍ DO STŘÍBRA

 1. stříbrné mince – předmětem daně není jejich nominální hodnota
 2. stříbrné slitky
 3. stříbrné cihly


Stříbro podléhá základní 21 % sazbě DPH stejně tak jako ostatní kovy. Toto neplatí pouze v případě investičního zlata, které je ze zákona od DPH osvobozeno. 

Pakliže budete nakupovat stříbro jako fyzická osoba – občan, pak je uváděná prodejní cena včetně 21 % DPH. Budete-li ale po čase investiční stříbro prodávat plátci DPH, dostanete cenu bez DPH.

V případě, že budete stříbro nakupovat jako firma nebo plátce DPH, tento kov si zahrnete do obchodního majetku a v nejbližším zdaňovacím období Vám bude účtované DPH od obchodníka vráceno. Při výkupu pak zboží vyfakturujete včetně DPH a tak o tuto částku nepřijdete.

Vzhledem ale k budoucímu zhodnocení stříbra v desítkách či snad i stovkách procent, lze tuto nevýhodu investice do fyzického stříbra akceptovat.

Zaujalo Vás investování do stříbra a máte o tuto komoditu zájem?
Obraťte na našeho investičního specialistu.

PRÁVNÍ PROHLÁŠENÍ A UPOZORNĚNÍ NA RIZIKA


Hledáte nejlepší cestu k pasivnímu příjmu a finanční svobodě?
Další kapitola e-booku Investice aneb... Cesta za finanční svobodou je tu pro Vás!​​​​​​​

​​​​​​​

0návštěv za poslední měsíc