Tajemství úspěšného vyjednávání​​​​​​​

Vyjednejte nejlepší cenu

Ilustrační obrázek


Prodávající obvykle nastaví první cenovou nabídku vyšší, než za kolik chce reálně prodat.

Chcete ušetřit spoustu peněz? Naučte se vyjednávat! Většina prodávajících stanoví první cenovou nabídku vyšší, aby měli prostor pro případné zlevňování. Často také cenu přestřelí a čekají, jestli se kupec chytne. 

Nezkušení zájemci mnohdy neodhadnou skutečnou tržní cenu, přehlédnou technické a jiné vady a nemovitost přeplatí o desítky až stovky tisíc.

Prozradíme vám, jak můžete vyjednat tu nejlepší cenu, a poodhalíme, jakou strategii používají zkušení vyjednavači. 


TAKTIKA VYJEDNÁVÁNÍ
Myslete několik kroků dopředu, buďte ve střehu a připraveni na reakce protistrany.

SÍLA INFORMACÍ
Chcete vyjednat nejlepší podmínky a prodejní cenu? Připravte si promyšlený plán a uspějete. V dobré přípravě totiž spočívá 90% úspěchu. 


 • Zjistěte si ještě před prohlídkou co nejvíce informací nejen o nemovitosti, ale také o konkurenčních nabídkách. Tím získáte převahu a lepší pozici při vyjednávání. 
 • Zajímejte se nejen o nemovitost samotnou, ale i o prodávajícího. Získané informace pak můžete využít ve svůj prospěch.
 • Zjistíte-li, jaké potřeby a přání má prodávající a vyjdete mu vstříc, bude často ochotný jednat o lepší kupní ceně.
 • Povědomí o aktuálních tržních cenách nemovitostí a konkurenčních nabídkách ve vybrané lokalitě vám dává prostor pro jednání o ceně i potřebné argumenty.


Příklad: Prodávající staví dům a potřebuje co nejdříve větší sumu peněz, aby mohl stavbu zdárně dokončit. Zároveň potřebuje delší čas na vystěhování, byt může uvolnit nejdříve za 3 měsíce. Pokud přistoupíte na podmínky prodávajícího, můžete žádat odpovídající slevu. Dá se říci, že v tomto případě vyhrávají obě strany a vyjednávání splnilo dokonale svůj cíl. 

Příklad: Chcete koupit byt 3+1 v původním stavu ve vašem městě. Srovnali jste nabídky ve vaší lokalitě a zjistili jste, že průměrná cena bytů 3+1 v původním stavu činí průměrně 820 000 - 890 000,- Kč. Prodávající však za svou nemovitost požaduje 980 000,- Kč, což je mnohem více než obvyklý průměr. Majitelé nemovitostí často nastaví kupní cenu vyšší, než je reálná tržní hodnota. V tomto případě můžete žádat o snížení ceny a svůj požadavek podpořit silnými argumenty.

Ilustrační obrázek


NASLOUCHÁNÍ A SBĚR INFORMACÍ

Dobrý vyjednavač je vnímavý, dává prostor protistraně k vyjádření a pozorně naslouchá. Snaží se vycítit náladu protistrany a ví, že řeč těla a tón hlasu hrají větší roli než slova, kterými promlouvá. 

JAK SPRÁVNĚ POLOŽIT OTÁZKU?

Uzavřené otázky, na které je možné odpovědět ANO/NE nemají velkou informační hodnotu. Pokládejte spíše otázky otevřené, můžete se tak dozvědět spoustu informací, které by vám jinak zůstaly utajeny. 

Příklad: Má dům zahradu? X Tato otázka nenabízí moc prostoru k diskusi a tudíž se ani moc nedozvíte. Zkuste to jinak a můžete být mile potěšeni odpovědí: Povězte mi více o vašem domě. Co na něm máte nejraději?

PŘÍPRAVA NA NABÍDKU

Dopředu dobře uvažte, kolik jste za nemovitost ochotni zaplatit. Když budete znát své limity, odoláte případnému nátlaku protistrany a nepřistoupíte na nevýhodné podmínky. 

 • Při samotném jednání o ceně dejte prostor prodávajícímu, aby navrhl kupní cenu jako první.
 • Možná vás překvapí, že bude požadovat nižší cenu, než byste očekávali. 
 • Pokud bude situace vyžadovat, abyste cenu navrhli jako první, nastavte první nabídku o něco níže, než je vaše maximum. V dalším vyjednávání můžete nabídku zvyšovat až do svého maxima. Prodávající se nebude cítit jako poražený a vy získáte pevnou půdu pro vyjednávání.


PEVNÁ VŮLE

Může se stát, že protistrana ztratí soudnost a bude žádat částku, která neodpovídá tržní hodnotě nebo překračuje vaše maximum. Pokud pro vás není nabídka akceptovatelná a prodávající neuznává vaše rozumné argumenty, od dalšího jednání odstupte. Navrhněte, že nabídku vezmete v úvahu teprve tehdy, když prodávající předloží rozumnější variantu.

Může se stát, že vyjednávání sklouzne do roviny, která vám nebude příjemná. Pokud se setkáte s prodávajícím, který jedná nečestně, nelogicky a staví vás do slabé pozice nebo vyvíjí nátlak, zachovejte chladnou hlavu. Hádky a konfrontace nic nevyřeší. Pokud cítíte, že protistranu ovládly negativní emoce, pokuste se o smířlivý tón a představte své protiargumenty.

Hádky a vyostřená konfrontace nic neřeší.


Ilustrační obrázek


SPRÁVNÁ ARGUMENTACE

Na schůzku vezměte veškeré podklady, které vám budou oporou při vyjednávání o ceně. Mohou to být vytištěné inzeráty domů, které se v poslední době prodaly ve stejné lokalitě nebo které jsou aktuálně v nabídce. Poslouží vám také statistiky, výkazy - zkrátka všechny logické, nestranné a přesvědčivé důkazy. Prodávající bude velice těžko zpochybňovat fakta podložená důvěryhodnými zdroji. 

2 rady nad zlato:

 • vyhýbejte se konfliktu a agresivitě
 • argumentujte klidně a s rozvahou

PŘIZVĚTE SI ODBORNÍKA

Nemáte dostatek zkušeností s nákupem nemovitosti a vyjednáváním? Nevěříte si? Nechcete nemovitost zbytečně přeplatit nebo přijít o vysněné bydlení? 

Kupujícímu, který je při nákupu nemovitosti sám, často chybí zkušenosti a opora.

Zvládnout všechna úskalí nákupu a vyjednávání bývá někdy náročné i pro zkušené obchodníky.

Proti němu obvykle stojí realitní makléř, právník a celý tým realitní kanceláře, který hájí především zájmy prodávajícího. Proč si nedopřát stejně kvalitní podmínky, jaké má protistrana?


MĚJTE SVÉHO AGENTA I VY!

Ilustrační obrázek


Agenti nejen ve světě filmu, ale i v realitách. Tak jako obhájce u soudního dvora hájí zájmy svého klienta, stejnou oporu potřebujete i Vy při koupi nemovitosti. Agent kupujícího je tak velkým přínosem pro úspěšné uzavření obchodu.

Dokážeme pro vás zajistit tu nejlepší péči a rádi pomůžeme každému, kdo uvažuje o koupi nemovitosti nebo už má svou vysněnou nemovitosti v hledáčku. 

Protože se v dnešní době stává tato služba stále častější a vyhledávanější, nemusíte se obávat, že by přítomnost našeho specialisty odradila protistranu od prodeje. Jde o velkou investici, a proto je pochopitelné, že chcete mít záruku bezpečné koupě. 

JAK KOUPIT, ALE NEPROHLOUPIT…

Ať už jste se pustili do první fáze hledání vhodné nemovitosti nebo jste již v tomto procesu dále, rozhodně si naši pozornost zasloužíte. Cílíme na spokojenost našich klientů a jsme připraveni nabídnout opravdový full servis. 


 • Provedeme analýzu Vašich cílů a potřeb a předložíme nejvhodnější řešení
 • Aktivně pomáháme s vyhledáváním příležitostí ke koupi v širokém rozsahu
 • Zjistíme veškeré důležité informace o nemovitosti – rizika, závady, důkladné prověření a porovnání kladů i záporů ve vztahu k ceně nemovitosti
 • Pomoc při finanční optimalizaci vaší peněženky
 • V průběhu hledání poskytujeme poradenství včetně konzultací
 • Spolupráce s profesionály v oboru je samozřejmostí – inspektor nemovitostí, stavební technik atp.
 • Tipy ke koupi nejen v rámci veřejných nabídek
 • Iniciativa při vyjednávání kupní ceny, výhodnějších podmínek kupní smlouvy, platebních podmínek a dalších
 • Součinnost při jednáních s vlastníkem nemovitosti, případně s jeho pověřeným zástupcem - právník, realitní makléř
 • Prověřování nemovitosti z pohledu právních vad – výpisy z KN a mnohem více
 • Odhalování technických vad nemovitosti ve spolupráci s profesionály v oboru
 • Dohled nad celým procesem až do konce včetně poradenství


KAM MÍŘÍ NÁŠ HLEDÁČEK?


Soustřeďujeme svou pozornost na domy, byty, pozemky, komerční prostory a investiční nemovitosti. Nabídku směrujeme zájemcům o koupi bydlení, podnikatelům, ale i investorům. Kupní ceny nejsou limitovány a poradíme si i se smluvním zajištěním po celé ČR bez omezení.

Chcete se dozvědět o nákupu nemovitosti více?
Další kapitola e-booku Nákup nemovitosti aneb... Jak při nákupu nešlápnout vedle je tu pro Vás!
​​​​​​​
​​​​​​​

0návštěv za poslední měsíc