Prodej bez realitní kanceláře​​​​​​​: 
Kdy můžete narazit?

Zdá se vám prodej nemovitostí na vlastní pěst snadný?

Existují přece servery, jako je BezRealitky.cz a další. Jednoduchý se obvykle zdá do chvíle, kdy narazíte na první úskalí prodeje, jako je nevhodně stanovená cena, špatně sepsaná kupní smlouva a další. 

Děsí vás představa, že byste museli RK zaplatit provizi? Chcete na každý pád ušetřit? A víte, že prodej bez realitky vás může přijít dráž než s asistencí odborníků? Mnoho majitelů nemovitostí takto přišlo zkrátka. Důvod je prostý. Pokud jste v oblasti realit laik, pravděpodobně vám bude chybět dostatek zkušeností i času pro zvládnutí tak náročného procesu, jakým prodej nemovitosti bezesporu je.

Svízelná situace může nastat také v případě, kdy spolupracujete s několika RK najednou.

Ilustrační obrázek


S jakými problémy se můžete potýkat?

INZERCE BEZ RK


Zveřejníte svůj inzerát na realitních serverech a čekáte na prvního nadšeného zájemce. Telefonáty na sebe nenechají dlouho čekat. Krátce po zveřejnění váš telefon bude zvonit nejspíše několikrát denně. Volat budou převážně realitní makléři.  Obrňte se trpělivostí a naučte se říkat důrazné NE, pokud chcete nemovitost prodat skutečně sami. I když nakonec zjistíte, že je prodej nad vaše síly, nenechte se přesvědčit první nabídkou. Pečlivě vybírejte, které realitní kanceláři prodej svěříte. Vyberte si partnera, který vám ulehčí starosti a získá pro vás maximum. Nepoctivým realitkám, které lační pouze po tučné provizi, se vyhněte obloukem.


SPOLUPRÁCE S NĚKOLIKA RK SOUČASNĚ, ANEB VÍCE NEZNAMENÁ VŽDY LÉPE


Oslovili jste více realitních kanceláří s představou, že se prodej urychlí?
Nebo vás kontaktují konkurenční realitní kanceláře s nabídkou, že nemovitost prodají rychleji a lépe?
Nenechte se opít rohlíkem a pozorně čtěte následující řádky.


Rozhodíte nabídku nemovitosti několika RK současně a nepodepíšete exkluzivní smlouvu. Jaký bude další běh událostí? Realitní kanceláře zveřejní inzeráty na několika inzertních serverech s nadějí, že se nemovitost prodá. Tím jejich snaha začíná i končí. Když svou nemovitost v takovéto inzerci objevíte, mnohdy vás nemine zděšení a šok. Nekvalitní fotografie, matoucí informace, tristní popis… to je jen zlomek toho, co v praxi může nastat. V rámci konkurenčního boje mnohdy realitní makléř sníží cenu bez vašeho vědomí. Jak zareagujete při osobní prohlídce? Necháte se zviklat a prodáte za nižší cenu? Nebo zmatenému kupujícímu oznámíte, že cena byla uvedena v inzerátu špatně? Zkuste hádat, promění se za těchto okolností tento zájemce v kupce?

Už jen samotný fakt, že inzerujete prostřednictvím
několika kanceláří za různé ceny nevzbuzuje důvěru.
Raději svěřte prodej jedné realitní kanceláři, které
důvěřujete.


Ilustrační obrázek


Už jen samotný fakt, že inzerujete prostřednictvím několika kanceláří za různé ceny nevzbuzuje důvěru. Raději svěřte prodej jedné realitní kanceláři, které důvěřujete. Doporučujeme také uzavření smlouvy, ve které si sjednáte veškeré podmínky. Budete mít jistotu, že RK bude maximálně hájit vaše zájmy a nemovitost za stanovených podmínek prodá. Můžete využít také dalších služeb, jako je profesionální foto, home staging nebo videoprohlídky

I kupující má mnohdy po boku svého realitního makléře. Pomáhá odhalit nedostatky, chyby a pomůže také s vyjednáváním. Mějte také svého makléře, který vám bude vždy na blízku. Jsme tu pro vás.

Chcete se dozvědět o prodeji nemovitosti více?
Další kapitola e-booku Prodej nemovitosti aneb... Udělejte nejlepší životní obchod je tu pro Vás!
​​​​​​​

​​​​​​​

0návštěv za poslední měsíc