Proč se vyplatí investovat do nemovitosti?​​​​​​​

V dnešní době je nelehké vyznat se ve všem, co nám trh nabízí, přesto je nezbytné, abychom se uměli orientovat alespoň ve svých peněženkách. Pokud patříte k těm, co si plně uvědomují, že schovávání naspořených peněz doma pod polštář není smysluplné a dochází tak k jejich postupnému znehodnocování, pak se nabízí hned několik možností, co s tím.


Pochopitelně je mnoho variant, jak nakládat se svým vlastním kapitálem a zda se vydáte cestou investic třeba do cenných papírů, státních dluhopisů či jiných komodit, které Vám ponesou zisk. Investovat do nemovitost je však daleko více srozumitelné a jednodušší pro pochopení principu, který Vám zajistí pravidelný a stabilní výnos. Investování do nemovitostí je zkrátka logické a ve značné míře se opírá o zdravý rozum.


Položte si jednu z mnoha základních otázek a rychle pochopíte.  Proč ceny bytů v průběhu času rostou?  Je to jednoduché, roste jejich reprodukční hodnota. To platí především v městských zástavbách a v centrech velkých měst. V dobách minulých byly nemovitosti kupovány převážně za směšné tržní ceny, oproti tomu dnes, mají milionové hodnoty. Stejně tak to bylo s cenami stavebních materiálů, které byly výrazně nižší, zatímco kupní síla rostla.

Ilustrační obrázek


NEMOVITOSTI NIKDY NEVYJDOU Z MÓDY 

Nemovitosti nejsou jen aktiva, ale i silné investiční nástroje, které z Vás můžou udělat spokojeného rentiéra. Tvoří středobod základních potřeb nás všech – mít střechu nad hlavou. Tento druh investice jednoznačně v průběhu let stále roste na hodnotě a tudíž je nelze z trhu nikdy vyloučit.

NEMOVITOST CHRÁNÍ VAŠE PENÍZE PŘED INFLACÍ

Z dlouhodobého hlediska má nemovitost větší zhodnocení než inflace a tudíž se nemusíte obávat, že se jí budete muset v důsledku těchto výkyvů brzy zbavit. Když se zvětšuje inflace, přirozeně se zvětšují i ceny bydlení včetně cen pronájmů. Jednoduše řečeno, inflace zvyšuje Váš výnos.


NEMOVITOST = DVA TYPY VÝNOSU

Investujete-li do nemovitosti správně, měli byste získat zisk hned dvakrát. 

  1. Zisk vyplývající z nárůstu kapitálu
  2. Zisk z využívání nemovitosti – z nájmu

Každý chytrý investor ví, že nemovitost má hodnotu investice tehdy, jestliže po zaplacení všech měsíčních provozních nákladů zůstává stále v zisku. Znamená to tedy, že se nemovitost sama splácí a generuje předpokládaný měsíční příjem.


SVOU NEMOVITOST MŮŽETE „PÁKOVAT“  – FINANČNÍ PÁKA

Rozhodnete-li se pro investování do nemovitosti, pak je na místě, abyste se seznámili s pojmem „páka“. Jedná se o finanční nástroj, díky kterému je investorovi umožněno obchodovat s větším objemem investičních nástrojů, než kolik činí jeho vlastní kapitál. To je nesporně další výhoda, která dostává nemovitosti do popředí od ostatních forem investování. Vzhledem k široké nabídce úvěrů bankovních institucí je Vám umožněn jednodušší přístup ke kapitálu z cizích zdrojů.  


NEMOVITOST JE BEZPEČNOU INVESTICÍ

Nemovitosti jsou fyzicky hmatatelnou investicí a právě proto jsou stabilnější a méně rizikové ve srovnání například s akciemi. Jedná se o nejbezpečnější formu investice, což potvrzuje i skutečnost, proč bankovní sektory nabízejí v hojné míře vysoké úvěry sahající k 90 – 100 % z pořizovací ceny nemovitosti.

S otázkami finanční oblasti Vám ochotně poradí náš Hypoteční specialista

Zajímá Vás, zda jsou v případě investičních nemovitostí nějaká rizika? Přečtěte si více v našem článku zde

Přijďte se poradit, jak ze svých úspor vytěžit maximum.
Rádi se o vaši investici postaráme.

PRÁVNÍ PROHLÁŠENÍ A UPOZORNĚNÍ NA RIZIKA​​​​​​​


Hledáte nejlepší cestu k pasivnímu příjmu a finanční svobodě?
Další kapitola e-booku Investice aneb... Cesta za finanční svobodou je tu pro Vás!​​​​​​​​​​​​​​
​​​​​​​

0návštěv za poslední měsíc