Převod nemovitosti:
​​​​​​​Bezpečnost na prvním místě

Bezpečný převod dohodnutého finančního obnosu – to je oč vám běží. Kupující zase usiluje o bezpečný převod nemovitosti. 

Ilustrační obrázek


Dobrý advokát nebo notář zajistí obojí. Největší jistotu ale získáte ve spolupráci s renomovanou realitní kanceláří. Realitní makléř se totiž postará také o další nezbytné úkony. Vyřídí za vás zaplacení daně z nabytí nemovitých věcí, „zavkladování“ i další formality, které si žádá zákon. 

Když šetříte na nepravém místě

Prodáváte nemovitost za stovky tisíc nebo miliónů korun. To už je pořádný důvod k tomu, abyste investovali do neprůstřelné smlouvy vytvořené odborníkem. Tak jako je individuální každý obchod, musí být individuálně sestavená také smlouva. Nejeden majitel nemovitosti přišel se smlouvou, kterou stáhl z internetu, zkrátka. 

Když prodáváte nemovitost sami, nikdo nehájí vaše zájmy a ocitáte se v nevýhodné pozici. Existuje velká pravděpodobnost, že kupující má vlastního právníka nebo využívá právní servis realitní kanceláře, která ho v prodeji zastupuje. 

Navrhl vám kupec, že nechá připravit kupní smlouvu svým právníkem či realitním makléřem? Na první pohled se to může zdát výhodné. Nic neplatíte, ale také vás nikdo nehájí. Pokud protistrana nechá připravit kupní smlouvu, nechte si ji minimálně zkontrolovat odborníkem. Odhalí případné záludnosti smlouvy a celou situaci vyřeší ve váš prospěch. Pokud smlouvu bez konzultace s odborníkem podepíšete, budete muset dodržet sjednané podmínky, i když zjistíte, že vás staví do nevýhodné pozice.

Před podpisem smlouvy si odpovězte na tyto otázky:

  • Jaká je vaše ochrana v rámci podepsané kupní smlouvy?
  • Co se stane v případě, kdy bude chtít protistrana od podepsané smlouvy odstoupit?
  • Existuje možnost sjednat výhradu smlouvy?
  • Jaký je postup v případě, kdy kupující podepsal smlouvu, ale nedostal úvěr?
  • Jaké jsou podmínky koupě nemovitosti?
  • Co se stane, když kupující před vkladem zemře?
Ilustrační obrázekProdej nemovitostí je složitý proces, ve kterém jde často o milióny korun. Pokud jste po přečtení e-booku na vážkách, jestli prodej zvládnete sami, přijďte se k nám poradit. Rádi vám pomůžeme celý proces prodeje zvládnout s minimem starostí a získáme pro vás maximální možnou prodejní cenu. 

Ovládací prvek Obrázek
Ovládací prvek Obrázek​​​​​​​

0návštěv za poslední měsíc