Když zisk, tak maximální​​​​​​​

Výnos z proná​​​​​​​jmu je silně závislý na obsazenosti nemovitosti.
Z tohoto pohledu je možné rozlišit pronájem nemovitosti jako krátkodobý a dlouhodobý.

Ilustrační obrázek


Předpokladem pro úspěšnost investice do nemovitosti k pronájmu je postupně projít všemi klíčovými kroky, které značně ovlivňují výsledek hospodaření z dlouhodobé perspektivy, a pronájem přinášel očekávaný zisk společně s pravidelným příjmem. 

Není to však úplně bez práce. Každá investice vyžaduje čas, zodpovědnost, kontrolu, péči a jistou dávku znalostí. Odměna ale přichází v podobě svobodnějšího života.

A komu že je garantovaný nájem vlastně určen? Všem majitelům domů či bytů, kteří se snaží své nemovitosti pronajímat bezpečně, nechtějí se dostávat do zbytečných potíží a zároveň se rádi těšili z pravidelných výnosů.

KRÁTKODOBÝ PRONÁJEM


Je využíván u nemovitostí v atraktivní lokalitě v centru města nebo na turisticky vyhledávané trase. Délka takového pronájmu zpravidla činí 1 den až 6 měsíců a získává čím dál víc na oblibě z řad turistů. Výhoda krátkodobého pronájmu je především ve výši příjmů, které jsou zpravidla vyšší, ale je doprovázena neustálým procesem vyhledávání nových nájemníků.

DLOUHODOBÝ PRONÁJEM


Výhodou dlouhodobého pronájmu je především nízká fluktuace nájemníků s lepším předpokladem pravidelného příjmu. Tento druh pronájmu je určen zejména pro takové nájemníky, kteří mají vážný zájem o bydlení, přičemž běžná doba pronájmu činí minimálně 1 rok. Výše nájemného se odvíjí dle aktuální situace tržní ceny pronájmů, což je nutné aktivně sledovat.Výhodou dlouhodobého
pronájmu je především
nízká fluktuace nájemníků
s lepším předpokladem
pravidelného příjmu.

NA CO JE NUTNÉ SE ZAMĚŘIT? 

  • Sestavte precizní strategii pronájmu a buďte přitom důslední a kreativní. Neopomeňte žádný aspekt svého projektu.
  • Vyberte kvalitní nemovitost v žádané lokalitě. Podle předpokládaného profilu nájemce určete, jaké vlastnosti bytu jsou žádoucí.
  • Kupte nemovitost s udržitelnou hodnotou. Myslete do budoucnosti, jednou budete chtít nemovitost prodat. (tržní hodnoty)
  • Výhodné financování umožní využít pákového efektu hypotečního úvěru. Zvažujte tuto možnost.
  • Při procesu koupě nemovitosti dbejte na bezpečnost, neváhejte přizvat realitního specialistu a právního zástupce, riziko může být značné.
  • Výběr solventního nájemce je klíčový. Prověřujte a neváhejte žádat o reference.
  • Smlouva je základ. Dbejte na všechny náležitosti kupní smlouvy při pořízení, stejně tak, jako při uzavírání smlouvy o pronájmu. Chyby mohou celou investici zhatit.
  • O nemovitosti pečujte, neopomínejte údržbu, jinak bude hodnota do budoucna klesat.
  • Minimalizujte náklady na pronájem, Váš zisk bude o to vyšší.


Investice do nemovitostí pro nájemní bydlení představuje z dlouhodobého pohledu stabilní a bezpečný výnos a představuje ochranu před znehodnocením úspor. Jako dlouhodobě udržitelný lze považovat růst cen kvalitních nemovitostí o zhruba 1 – 3 % nad výši inflace. Mluvíme o cenách nemovitostí a očekáváních, které lze zahrnout do celkového hodnocení výnosnosti investice. 


Ilustrační obrázek


Přijďte se poradit, jak ze svých úspor vytěžit maximum.
Rádi se o vaši investici postaráme.​​​​​​​

PRÁVNÍ PROHLÁŠENÍ A UPOZORNĚNÍ NA RIZIKA​​​​​​​


Hledáte nejlepší cestu k pasivnímu příjmu a finanční svobodě?
Další kapitola e-booku Investice aneb... Cesta za finanční svobodou je tu pro Vás!​​​​​​​​​​​​​​
​​​​​​​

0návštěv za poslední měsíc